header stichting het zelfstandig gymnasium
header stichting het zelfstandig gymnasium
header stichting het zelfstandig gymnasium
SHZG Header
header stichting het zelfstandig gymnasium

Stichting het Zelfstandig Gymnasium

David Rijser: ‘Rek de oudheid op’

In de mediaNieuws |

David Rijser, bijzonder hoogleraar Recepties van de klassieke oudheid, betoogt in NRC Handelsblad (13 november 2021) dat het gymnasium bij het onderwijs in de klassieke talen niet alleen naar Italië en Griekenland moet kijken, maar naar de hele mediterrane wereld, in een Oudheid, die eerder zou moeten beginnen (het zogenaamde Oude Oosten) en later zou moeten eindigen (de komst van de islam en de gevolgen ervan). Dat zou er aan kunnen bijdragen dat nieuwe Nederlanders, met wortels in Noord-Afrika, het Midden-Oosten en Turkije, zich meer kunnen thuis voelen op het gymnasium.

© 2024 Stichting het Zelfstandig Gymnasium | site by studio V&V