header stichting het zelfstandig gymnasium
header stichting het zelfstandig gymnasium
header stichting het zelfstandig gymnasium
header stichting het zelfstandig gymnasium

Stichting het Zelfstandig Gymnasium

Boeiende discussie in Het Parool over het gymnasium

In de mediaNieuws |

In dagblad het Parool is de de afgelopen weken een boeiende discussie gevoerd over het gymnasium. Het gymnasium biedt al onze kinderen een kans op een prachtige toekomst’, zo luidde de titel van een opiniestuk van de hand van Bert Schuller die daarmee als rector van het Ingatius Gymnasium reageerde op een ingezonden artikel van een leerling van zijn school. Deze leerling pleitte juist voor afschaffing van het gymnasium. Beide artikelen leverden een reeks ingezonden brieven op en dat bracht de redactie van Het Parool ertoe om zich in een nieuw artikel te buigen over de vraag of het gymnasium segregatie in hand werkt. In dit artikel kwam onder meer Christine Hylkema aan het woord die als rector op het Vossius Gymnasium de koers heeft ingezet om de toegankelijkheid tot het gymnasium te vergroten. Haar conclusie: “Ik gun ieder kind, op elk niveau, het onderwijs dat leerlingen op het Vossius Gymnasium krijgen: kleinschalig, in een veilige omgeving, met goede docenten die je kennen. Ondertussen zijn we bezig om onze school toegankelijker te maken, dat is wat wij kunnen doen. Natuurlijk zou ik willen dat kinderen meer mengen, maar het onderwijs kan niet de oplossing zijn voor ieder maatschappelijk probleem.” Daarmee draagt Hylkema ook de lijn uit van de SHZG: met de gymnasia blijven zorgen voor goed, uitdagend onderwijs én tegelijkertijd heel hard werken aan het verbeteren van de toegankelijkheid en het thuisgevoel van álle leerlingen, onder meer door het grote actieonderzoek Kansengelijkheid waar we momenteel samen met de VU op 25 gymnasia mee bezig zijn.

© 2024 Stichting het Zelfstandig Gymnasium | site by studio V&V